Dil eğitimi için gitti, kurduğu parti 3. çıktı, şimdi de ittfakın başbakan adayı oldu!

  • Haber7

2001 yılında dil eğitimi için gittiği Güney Afrika’da 2009 yılında siyasete atılan ve geçtiğimiz yıl ise Truth and Solidarity Movement partisini kuran Vanlı Mehmet Vefa Dağ, 29 Mayıs genel seçimleri için başbakan adayı oldu.

İttifak kurduğu Land Party logosu altında seçimlere girmeye karar veren Mehmet Vefa Dağ, Bu ittifak sonucunda Western Cape başbakan adayı oldu.

PARTİSİ 3. OLDU

Partisi bu yıl yapılan mahalli seçimdeki dar seçim bölgesinde 3. parti oldu.

28 ŞUBAT’TA KAYMAKAM OLMASI ENGELLENDİ

Van imam hatip lisesini bitiren Dağ, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. 28 Şubat mağduru olarak kaymakamlık sınavını kazandığı halde mülakatta önü kesildi.

YÜKSEK LİSANSIN ARDINDAN GÜNEY AFRİKA’YA GİTTİ

Yüksek lisansını Niğde Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Dağ, 2001 yılında İngilizce  öğrenmek için Güney Afrika‘ya gitti. Buraya yerleşen Dağ, 2009 yılında Güney Afrika’da politikaya atıldı. 2016 yılında yapılan yerel seçimde Cape Town Belediye Başkanı adayı olan Dağ, Tafelsig ile  Kilsriver Ticaret Odalarını ve ayrıca Cape Town Alternatif Ticaret Odasını da kurdu. Mehmet Vefa Dağ, 2016’da Truth and Solidarity Movement partisini kurdu ve girdiği ilk seçimde 3. parti oldu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir